salary 1319059 ml

Kursy programowania. Na co zwrócić uwagę?

Wybór kursu programowania wiąże się zazwyczaj z pewnymi kosztami. Nie ukrywajmy, zdobywanie wiedzy kosztuje. Nie zawsze jednak wysoka cena jest wyznacznikiem jakości. Na co uważać?

Sprytne biznesy

W związku z dużym zapotrzebowanie na programistów, powstaje wiele inicjatyw służących nauce programowania. Niektóre z nich powstały nie z chęci nauczania a z potrzeby zarabiania. Jak je rozpoznać?

Uważaj na hasła reklamowe, które gwarantują genialne rezultaty. Hasła typu “90% procent naszych uczniów kończy kurs z umową o pracę w ręku” powinny wzbudzić Twoją czujność.

Brak wstępnych warunków

Jeśli nie umiesz programować a zaczynasz kurs frameworku webowego Rails albo Django, to wiedz, że coś jest nie tak. Prowadzący szkolenie powinien Cię w takim wypadku poinformować, że możesz mieć kłopoty i polecić inny, mniej zaawansowany kurs.

Najlepiej zacząć samemu

Zamiast wydawać kilka tysięcy na kurs, warto pomyśleć o tym co możemy zrobić aby niższym kosztem zweryfikować nasze predyspozycje do programowania. Na rynku zaczynają się pojawiać tańsze kursy, które można zrobić online i w ten sposób przygotować się do “dużego” szkolenia w grupie i z nauczycielem.