Wybierz swój kurs programowania:

Każdy kurs zawiera darmowe lekcje! Dołącz do ponad 34383 zadowolonych wojowników Kodologii!

Kursy programowania

Stworzyliśmy ten kurs specjalnie dla osób, które nie miały jeszcze kontaktu z programowaniem. Poznasz najważniejsze koncepcje, które są podstawą każdego języka programowania. Będziesz robić to co p...

Czas kursu: 10 godzin
9 lekcji, 27 zadań

Ten kurs SQL nauczy Cię, jak efektywnie wyszukiwać dane za pomocą języka SQL. Obejmuje szeroki zakres, będzie przydatny także zaawansowanym programistom.

Czas kursu: 20 godzin
17 lekcji, 49 zadań

Jeden z najpopularniejszych języków programowania. Python jest prosty i uniwersalny, dzięki czemu nauka to przyjemność!

Czas kursu: 10 godzin
12 lekcji, 59 zadań

Nauczyć się pisać obiektowy kod w Pythonie! Wykorzystasz klasy, moduły i dziedziczenie, które są niezbędne aby zostać prawdziwym programistą.

Czas kursu: 10 godzin
7 lekcji, 22 zadania

Chcesz poznać język Java? Programować aplikacje na Androida? Ten kurs omawia najbardziej podstawowe elementy języka Java.

Czas kursu: 10 godzin
10 lekcji, 29 zadań

Podstawowy kurs języka JavaScript, polecany osobom, które chcą zacząć przygodę z frontendem, lub pisać proste gry w przeglądarce.

Czas kursu: 12 godzin
12 lekcji, 39 zadań

Jeśli już znasz podstawy JavaScript, to ten kurs pozwoli Ci poznać bardziej zaawansowane pojęcia. Szczególnie polecany osobom, które korzystają z JavaScript w pracy.

Czas kursu: 8 godzin
18 lekcji, 42 zadania

Zostaw za sobą pieluchy i pójdź o krok dalej, ucząc się programować w Ruby obiektowo.

Czas kursu: 10 godzin
8 lekcji, 17 zadań

Kurs CSS, czyli języka pozwalającego określić wygląd strony internetowej. Omawia najważniejsze podstawy tego bardzo popularnego języka. Jeśli znasz już podstawy HTML, to kurs ten jest kolejnym krok...

Czas kursu: 8 godzin
13 lekcji, 13 zadań

W tym kursie poznasz podstawowe zagadnienia związane z nowoczesnym Responsive Web Design. Dowiesz się jakie standardy panują obecnie przy tworzeniu stron, które dostosują się do każdego dostępnego ...

Czas kursu: 6 godzin
7 lekcji, 6 zadań

Kurs tworzenia stron internetowych przy pomocy HTML. Omawia najważniejsze podstawy tego niezwykle popularnego języka znaczników. Twoja przygoda z tworzeniem stron internetowych rozpoczyna się właśn...

Czas kursu: 10 godzin
13 lekcji, 36 zadań

Darmowy kurs dla osób, które nie miały dotąd kontaktu z programowaniem. Krok po kroku poznasz podstawowe elementy JavaScript!

Czas kursu: 10 godzin
9 lekcji, 30 zadań

W tym kursie poznasz podstawy obiektowego modelu dokumentu DOM (Document Object Model), czyli struktury danych reprezentującej dokument HTML, po której możesz się poruszać za pomocą JavaScript.

Czas kursu: 10 godzin
6 lekcji, 6 zadań

Ten interaktywny kurs to idealny wybór dla osób zaczynających swoją przygodę z nauką programowania, gdyż składnia większości języków wzorowana jest na tej z C, od którego C++ pochodzi.

Czas kursu: 10 godzin
9 lekcji, 25 zadań

Ten interaktywny kurs w prosty i przyjemny sposób nauczy Cię ważnych podstaw biblioteki jQuery. Kurs ten jest dobrym rozpoczęciem przygody z jQuery. Po jego zakończeniu będziesz mógł swobodnie używ...

Czas kursu: 5 godzin
11 lekcji, 21 zadań

Ten kurs wideo w prosty i przyjemny sposób nauczy Cię najważniejszych elementów frameworku Phaser, który jest darmowym narzędziem służącym do tworzenia gier uruchamianych w przeglądarce internetowe...

Czas kursu: 8 godzin
7 lekcji

Kurs programowania stworzony specjalnie dla dzieci i młodzieży. Uczy on najważniejszych elementów języka Scratch. Podczas tego kursu wspólnie tworzymy na przykład animowaną kartkę urodzinową oraz k...

Czas kursu: 10 godzin
5 lekcji

Kurs PHP dla początkujących. W tym kursie rozpoczniesz swoją przygodę z jednym z najpopularniejszych języków skryptowych, który został stworzony głównie do generowania stron internetowych i budowan...

Czas kursu: 8 godzin
10 lekcji, 10 zadań

SASS to narzędzie, które znacząco poszerza możliwości jakie daje CSS. Dzięki SASS możesz łatwiej i szybciej pisać kod CSS, wykorzystując inteligentne zagnieżdzanie, mixiny i zmienne.

Czas kursu: 6 godzin
9 lekcji, 8 zadań

W ramach tego kursu dowiesz się, jak stworzyć prosty blog w Ruby on Rails.

Czas kursu: 4 godzin
10 lekcji, 10 zadań

Kurs omawia programowanie obiektowe w języku PHP, który jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych języków służących do tworzenia aplikacji internetowych. Kurs przedstawia techniki niezbędne d...

Czas kursu: 8 godzin
8 lekcji, 8 zadań

Nie możesz znaleźć kursu, którego szukasz? Napisz do nas

Codziennie jest nas o 30+ więcej!

Studenci, profesjonaliści oraz uczniowie kochają Kodologię za prostotę, wysoki poziom
merytoryczny oraz masę fun'u. Oto niektórzy z nich:

User 1

Alicja

Studentka uw, zarządzanie

"Bardzo chciałam nauczyć się programować. Przeszłam kurs programowania w Ruby na Kodologii i dzięki temu dostałam się na warsztaty Rails Girls. Co jest fajnego w Kodologii? Praktyka! Jeszcze nigdy zdobywanie wiedzy nie było tak przyjemne. Z każdym rozwiązanym zadaniem chcesz wiedziec więcej i więcej".

User 4

Konrad

inżynier mechanik

"Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem. Lubię swoją pracę, jednak nie zamierzam tkwić w jednej branży przez całe życie. Z programowaniem nie miałem nic wspólnego, jednak co jakiś czas męczyła mnie myśl: o co chodzi w tym kodowaniu i czemu programiści są tak dobrze opłacani ? Postanowiłem zbadać temat. Wertowałem internet, aż dotarłem na Kodologię i na dzień dzisiejszy programowanie przestało być dla mnie sferą Science Fiction".

User 2

Justyna

Pracownik banku

"Do tej pory nigdy nie programowałam, ale obserwowałam jak programuje mój mąż. Ciężko było mi zrozumieć, jak w tym "czarnym okienku" może powstawać program. Dzięki kursowi Ruby dla początkujących zobaczyłam, że jestem w stanie sama pisać proste programy i nie są to żadne czary".

Współpracują z nami:

Partner dot Partner rg Partner weblify Partner era
FAQ
Jak właściwie działa platforma?

Każdy kurs składa się z kilkunastu rozdziałów, zawierających niezbędną dawkę wiedzy wraz z przykładami kodu oraz w sumie aż kilkadziesiąt zadań do samodzielnego rozwiązania, które są automatycznie sprawdzane przez nasz system. Każdy kod, który napiszesz możesz wykonać nie opuszczając okna przeglądarki, aby dokładniej przekonać się jak działa dany element języka.

Czy muszę posiadać jakieś specjalne oprogramowanie?

Nie, nie musisz. Pisanie kodu odbywa się w przeglądarce, nie trzeba nic instalować na swoim komputerze.

Czy muszę znać język angielski?

Nie, nie musisz, ale warto znać przynajmniej podstawy. Treść wszystkich kursów została napisana w całości po polsku. W kursach średnio-zaawansowanych i zaawansowanych dla zachowania dobrych praktyk programowania, nazwy zmiennych w przykładach kodu są w języku angielskim, jednak do ich zrozumienia wystarczy podstawowa znajomość tego języka.

Czy nie mając żadnego doświadczenia z programowaniem mogę korzystać z Kodologii?

Oczywiście! Na platformie Kodologia znajdują się kursy dostosowane do różnych poziomów, od tych skierowanych do absolutnie początkujących, aż do takich poruszających zaawansowane elementy danego języka programowania.

Czy Kodologia pobiera pieniądze automatycznie co miesiąc?

Nie. Dokonując płatności na Kodologia za dostęp do planów Basic oraz Student, otrzymujesz dostęp na 1 miesiąc. Oznacza to, że nie pobieramy środków, np. z Twojej karty kredytowej automatycznie co miesiąc.

W jaki sposób mogę zatrzymać subskrypcję serwisu?

Subskrypcja wygasa automatycznie po 30 dniach.

W jaki sposób mogę dokonać płatności?

Postaraliśmy się, aby jak najbardziej ułatwić Ci proces płatności. Możesz zapłacić ekspresowym lub tradycyjnym przelewem, PayPalem, Blikiem lub PaySafecard.

Jaka jest średnia miesięczna pensja programisty? (tak, o to również nas pytacie :-))

Bardzo dobre pytanie! Do rzeczy: Senior Java Developer z 5 letnim doświadczeniem to nawet 20,000 zł brutto. Ukończenie ścieżki Java w Kodologia z pewnością ułatwi Ci dostanie się na pierwszy staż lub praktykę. A stamtąd droga już bliska do wspaniałej przygody i kariery!

Ucz się programować. Zdobądź pracę marzeń. Awansuj!

Wybierz plan dla siebie. Wystartuj teraz.

Wybierz plan