Kurs DOM w JavaScript

O kursie

W tym kursie poznasz podstawy obiektowego modelu dokumentu DOM (Document Object Model), czyli struktury danych reprezentującej dokument HTML, po której możesz się poruszać za pomocą JavaScript.

Rozpocznij kurs

Wykonałeś 0% kursu (0 z 5 lekcji)

0%

Opis kursu

Ten interaktywny kurs w prosty sposób nauczy Cię najważniejszych technik manipulacji DOM w JavaScript. Zagadnienia są omówione w prosty i przystępny sposób, więc nie powinieneś mieć problemu z ich zrozumieniem nawet jeżeli jesteś początkujący.

Dla kogo skierowany jest ten kurs?

Kurs ten kierujemy głównie dla osób mających już jakieś doświadczenie z językiem JavaScript. Polecamy więc zrobić najpierw kurs Język JavaScript. Podstawy a następnie powrócić do tego kursu.

Kurs ten doskonale nadaje się dla osób chcących zająć się tworzeniem profesjonalnych i nowoczesnych stron internetowych.

Czego dowiesz się na kursie?

  • Pobieranie elementu z DOM
  • Pobieranie wartości elementu
  • Poruszanie się po strukturze danych
  • Tworzenie i usuwanie elementów
  • Style CSS elementów
  • Dodawanie funkcji prototypowych do elementów DOM

Co nie jest wymagane?

Nie musisz znać dobrze języka angielskiego. Treść kursu została napisana po polsku, jednak dla zachowania dobrych praktyk nazwy zmiennych w przykładach są w języku angielskim. Nie jest wymagana znajomość zaawansowanych technik programowania.

Jak to działa?

Kurs składa się z 6 rozdziałów zawierających niezbędną dawkę teorii wraz z przykładami kodu oraz zadania do samodzielnego rozwiązania, które są automatycznie sprawdzane przez nasz system. Każdy kod, który napiszesz możesz wykonać na stronie internetowej, aby dokładniej przekonać się jak działa dany element języka.

FAQ - często zadawane pytania

Czy muszę posiadać jakieś specjalne oprogramowanie?

Nie, nie musisz. Pisanie kodu odbywa się w przeglądarce, nie trzeba nic instalować na swoim komputerze.

Specyfikacja kursu

Poziom: Początkujący

6 interaktywnych zadań

10 godzin nauki

Prowadzący