Justyna

Do tej pory nigdy nie programowałam, ale obserwowałam jak programuje mój mąż. Ciężko było mi zrozumieć, jak w tym "czarnym okienku" może powstawać program. Dzięki kursowi Ruby dla początkujących zobaczyłam, że jestem w stanie sama pisać proste programy i nie są to żadne czary.

— Justyna

Konrad

Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem. Lubię swoją pracę, jednak nie zamierzam tkwić w jednej branży przez całe życie. Z programowaniem nie miałem nic wspólnego, jednak co jakiś czas męczyła mnie myśl: o co chodzi w tym kodowaniu i czemu programiści są tak dobrze opłacani? Postanowiłem zbadać temat. Wertowałem internet, aż dotarłem na Kodologię i na dzień dzisiejszy programowanie przestało być dla mnie sferą Science Fiction.

— Konrad

Alicja

Bardzo chciałam nauczyć się programować. Przeszłam kurs programowania w Ruby na Kodologii i dzięki temu dostałam się na warsztaty Rails Girls. Co jest fajnego w Kodologii? Praktyka! Jeszcze nigdy zdobywanie wiedzy nie było tak przyjemne. Z każdym rozwiązanym zadaniem chcesz wiedziec więcej i więcej.

— Alicja

Monika

Kurs SQL, który ukończyłam na portalu Kodologia, bardzo przydał mi się w codziennej pracy. Uzyskałam dzięki niemu swobodę w czytaniu kodu zawierającego zapytania do baz danych, pozwolił mi te zapytania ulepszać i tworzyć własne. Dowiedziałam się, jak działają JOIN-y, INNER JOIN-y, jak konstruować złożone zapytania, jak wyszukiwać dane odpowiadające wielu kryteriom jednocześnie, sięgając przy tym do powiązanych ze sobą baz danych. Kurs przydał mi się nie tylko w styczności z czystym SQL-em, ale także w pracy z Active Record (Rails) oraz z Sequel-Rails. Polecam ten kurs każdemu - zarówno osobom początkującym, którym da on poczucie pewności siebie i swobodę w poruszaniu się wśród zapytań bazodanowych, jak i zaawansowanym programistom, którzy na pewno znajdą tu wartościowe uzupełnienie swojej wiedzy.

— Monika

Chciałbym was trochę pochwalić – dzięki Waszej stronie naprawdę zaczynam zakochiwać się w programowaniu, chociaż zdaję sobie sprawę, że droga będzie długa i wyboista :-) A że jestem raczej z wykształcenia humanistą to Wasza strona i jej prosty sposób przekazywania wiedzy tym bardziej zachęca do nauki takich jak ja, którzy chcą się nauczyć w życiu czegoś całkowicie nowego i do tej pory obcego.

— Tomasz