Python. Programowanie obiektowe

O kursie

Nauczyć się pisać obiektowy kod w Pythonie! Wykorzystasz klasy, moduły i dziedziczenie, które są niezbędne aby zostać prawdziwym programistą.

Rozpocznij kurs

Wykonałeś 0% kursu (0 z 7 lekcji)

0%

Opis kursu

Druga część interaktywnego kursu języka Python, będącego jednym z najpopularniejszych języków programowania. Kurs porusza przede wszystkim zagadnienia związane z programowaniem obiektowym

Język Python oferuje bardzo duże możliwości, od pisania skryptów do popularnych pakietów graficznych, aż po tworzenie aplikacji internetowych. Jednocześnie Python oferuje prostą składnię i umożliwia szybkie tworzenie oprogramowania.

Czego dowiesz się na kursie?

 • Poznasz klasy,
 • obiekty,
 • metody i pola instancji,
 • metody specjalne,
 • metody i pola klasowe,
 • moduły,
 • dziedziczenie,
 • dziedziczenie wielobazowe i kompozycje,
 • wyjątki.

Co nie jest wymagane?

 • Nie jest wymagana żadna wiedza z zakresu programowania obiektowego, kurs w przystępny sposób omawia wszystkie zagadnienia związane z programowaniem obiektowym w języku Python.
 • Nie musisz znać języka angielskiego. Cały kurs jest po polsku i dołożymy starań aby zawierał jak najmniej obcych terminów.

Jak to działa ?

Kurs składa się z 7 rozdziałów, które zawierają niezbędną dawkę teorii wraz z przykładami kodu oraz w sumie aż 22 zadania do samodzielnego rozwiązania, które są automatycznie sprawdzane przez nasz system. Każdy kod, który napiszesz możesz wykonać na stronie internetowej, aby dokładniej przekonać się jak działa dany element języka.

Zadania zostały przygotowane tak, aby utrwalić i w praktyce wykorzystać wiedzę zdobytą w rozdziale. Jeśli będziesz miał problem z danym zadaniem, możesz skorzystać ze wskazówki lub gotowego rozwiązania, które zawiera najbardziej optymalna wersję danego kodu. Z rozwiązań możesz też skorzystać jeśli sam rozwiązałeś zadanie, ale chcesz sprawdzić, czy można coś zrobić w bardziej optymalny sposób.

Co zyskam dzięki temu kursowi?

Ukończenie tego kursu jest kolejnym krokiem w wielkiej przygodzie z językiem Python. Po dokładnym poznaniu programowania obiektowego będziesz gotowy do tworzenia większych programów. Możesz również spróbować swoich sił w freamworku Django, który umożliwia tworzenie aplikacji internetowych takich jak np facebook, czy CodeQuack.

FAQ - często zadawane pytania

Czy muszę posiadać jakieś specjalne oprogramowanie?

Nie, nie musisz. Pisanie kodu odbywa się w przeglądarce, nie trzeba nic instalować na swoim komputerze.

Co muszę umieć przed przystąpieniem do tego kursu.

Kurs ten jest kontynuacją Python. Podstawy programowania. Aby w pełni go zrozumieć i z niego skorzystać powinieneś znać podstawy języka Python. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji ich opanować zapraszamy do naszego poprzedniego kursu opisującego podstawy tego języka Python. Podstawy programowania.

Specyfikacja kursu

Poziom: Początkujący

22 interaktywnych zadań

10 godzin nauki

Prowadzący

Author

Mateusz Wilczyński

Programista w CodeQuack