Tworzenie stron internetowych w HTML

O kursie

Kurs tworzenia stron internetowych przy pomocy HTML. Omawia najważniejsze podstawy tego niezwykle popularnego języka znaczników. Twoja przygoda z tworzeniem stron internetowych rozpoczyna się właśnie od tego kursu. Jest on niezbędną podstawą dla wszystkich przyszłych twórców stron www.

Rozpocznij kurs

Wykonałeś 0% kursu (0 z 13 lekcji)

0%

Opis kursu

Kurs HTML dla początkujących

Kurs tworzenia stron internetowych przy pomocy HTML. Omawia najważniejsze podstawy tego niezwykle popularnego języka znaczników. Twoja przygoda z tworzeniem stron internetowych rozpoczyna się właśnie od tego kursu. Jest on niezbędną podstawą dla wszystkich przyszłych twórców stron www.

Czego dowiesz się na kursie

 • co to jest HTML, jakie są jego możliwości i jak stworzyć stronę internetową z użyciem HTML;
 • jak dodać tekst oraz grafikę na stronę;
 • jak utworzyć nagłówki i linki do innych podstron;
 • czym jest sekcja head i jakie są jej możliwości;
 • poznasz sposoby formatowania tekstu;
 • dowiesz się jak utworzyć tabelę;
 • zapoznasz się z kilkoma rodzajami list;
 • utworzysz cytaty oraz skróty;
 • poznasz elementy blokowe i liniowe;
 • dowiesz się czym są style CSS i jak ich używać do ulepszenia wyglądu strony;
 • poznasz znaki specjalne i symbole HTML.

Dla kogo skierowany jest ten kurs

Został on stworzony dla wszystkich osób, które chcą się nauczyć tworzyć strony internetowe. Nie musisz posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy z zakresu programowania. Wystarczy podstawowa znajomość obsługi komputera oraz oczywiście duża chęć do nauki.

Jak wygląda korzystanie z tego kursu

Kurs składa się z 13 lekcji, 36 interaktywnych zadań do samodzielnego rozwiązania oraz aż 77 interaktywnych przykładów. W każdej lekcji znajduje się omówienie danego zagadnienia wraz z przykładami, znacznie ułatwiającymi zrozumienie danego tematu. Możesz również samodzielnie zmienić kod i ponownie uruchomić przykład. Jest to kolejny element ułatwiający przyswajanie omawianego materiału.

Samodzielne rozwiązywanie zadań pozwala jeszcze lepiej poznać i przećwiczyć omawiane zagadnienia. Zadania są sprawdzane przez nasz system, który zwraca dokładne informacje o ewentualnych błędach. Zadania zawierają również wskazówki oraz gotowe rozwiązania z których możesz skorzystać w razie problemów z samodzielnym wykonaniem.

FAQ – często zadawane pytania

Czy muszę posiadać jakieś specjalne oprogramowanie?

Kurs zawiera interaktywne przykłady i zadania, które możesz uruchamiać poprzez stronę CodeQuack, więc jedyne czego potrzebujesz to przeglądarka internetowa, w której właśnie czytasz ten tekst. Jeśli będziesz chciał utworzyć stronę HTML na swoim własnym komputerze, to przyda się jeszcze edytor tekstu. Omówienie tego tematu znajduje się w pierwszej lekcji.

Specyfikacja kursu

Poziom: Początkujący

36 interaktywnych zadań

10 godzin nauki

Prowadzący

Author

Mateusz Wilczyński

Programista RoR i JS