Kurs PHP dla początkujących

O kursie

Kurs PHP dla początkujących. W tym kursie rozpoczniesz swoją przygodę z jednym z najpopularniejszych języków skryptowych, który został stworzony głównie do generowania stron internetowych i budowania aplikacji internetowych.

Rozpocznij kurs

Wykonałeś 0% kursu (0 z 10 lekcji)

0%

Opis kursu

Kurs PHP dla początkujących. W tym kursie rozpoczniesz swoją przygodę z jednym z najpopularniejszych języków skryptowych, który został stworzony głównie do generowania stron internetowych i budowania aplikacji internetowych.

Dla kogo skierowany jest ten kurs?

Kurs kierujemy przede wszystkim dla osób, które chcą w przyszłości tworzyć aplikacje internetowe, jednak jeszcze nie miały bliższej styczności z językiem PHP.

Nie jest wymagane doświadczenie z programowaniem, kurs w przyjemy i przejrzysty sposób pokazuje język PHP od podstaw. Przed rozpoczęciem warto jednak znać przynajmniej podstawy HTML. Jeśli jeszcze nie miałeś styczności z tą technologią, zapraszamy do naszego kursu HTML.

Czego dowiesz się na kursie:

  • poznasz podstawową składnię języka PHP;
  • zmienne i ich typy;
  • ciągi znakowe oraz funkcje działające na nich;
  • operatory arytmetyczne, porównania i logiczne;
  • kilka instrukcji warunkowych;
  • kilka rodzajów pętli;
  • dwa rodzaje tablic oraz funkcje ułatwiające pracę z nimi;
  • sposoby definiowania funkcji, argumenty domyślne oraz zwracanie wartości;
  • obsługę formularzy w PHP;
  • metody dołączania wielu plików do jednego skryptu.

Jak to działa?

Kurs został podzielony na 10 lekcji, omawiających najważniejsze podstawy języka PHP. Każda z lekcji zawiera niezbędną dawkę teorii oraz przykłady kodu, dzięki którym lepiej zrozumiesz omawiany materiał. Treść jest napisana tak, aby nawet osoba, która nie miała wcześniej styczności z programowaniem, bez problemu zrozumiała omawiany materiał.

Jak wiadomo, niezwykle ważnym elementem nauki programowania jest samodzielne pisanie kodu, dlatego w kursie znajdują się również zadania do samodzielnego rozwiązania. W każdym z nich możesz uruchomić swój kod i zobaczyć jak działa. Każde z zadań jest również sprawdzane przez nasz system, który w przypadku niepoprawnego rozwiązania, wypisze informację o tym, co należy poprawić.

FAQ - często zadawane pytania

Czy muszę posiadać jakieś specjalne oprogramowanie?

Nie, nie musisz. Pisanie kodu odbywa się w przeglądarce, nie trzeba nic instalować na swoim komputerze. Po skończeniu kursu na pewno będziesz chciał uruchomić kod PHP na swoim własnym komputerze, dlatego został również przygotowany krótki opis tego, co jest potrzebne do wykonania kodu PHP na swojej własnej maszynie.

Specyfikacja kursu

Poziom: Początkujący

10 interaktywnych zadań

8 godzin nauki

Prowadzący

Wilq

Mateusz Wilczyński

Programista w Kodologia