Zaawansowany kurs JavaScript

O kursie

Jeśli już znasz podstawy JavaScript, to ten kurs pozwoli Ci poznać bardziej zaawansowane pojęcia. Szczególnie polecany osobom, które korzystają z JavaScript w pracy.

Rozpocznij kurs

Wykonałeś 0% kursu (0 z 18 lekcji)

0%

Opis kursu

Ten interaktywny kurs w prosty sposób nauczy Cię najważniejszych zaawansowanych elementów języka JavaScript. Wszystkie trudniejsze zagadnienia są omówione w szczegółowy sposób, co pozwoli Ci dokładnie je zrozumieć.

Dla kogo skierowany jest ten kurs?

Kurs ten kierujemy głównie dla osób mających już jakieś doświadczenie z językiem JavaScript. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji go poznać skorzystaj najpierw z Język JavaScript. Podstawy a następnie wróć do tego kursu.

Kurs ten doskonale nadaje się jako podstawa dla osób, które chcą nauczyć się pisać w dowolnym frameworku opartym na języku JS np.: Angular, React, Ember itd. oraz dla osób, które już zaczęły się uczyć jednego z frameworków, jednak czują, że nie do końca rozumieją jak to właściwie działa. Dzięki skorzystaniu z naszego kursu, w którym zapoznasz się ze wszystkimi ważnymi zaawansowanymi elementami języka JavaScript, Twoja dalsza nauka stanie się znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza.

Co wyróżnia ten kurs?

Dużą zaletą tego kursu na tle podobnych rozwiązań jest to, że skupiamy się w nim wyłącznie na czystym języku JavaScript, bez wprowadzania interakcji z HTML lub korzystania z frameworka. Wiemy, że jeśli dobrze poznasz i zrozumiesz wszystkie zaawansowane elementy języka JavaScript opisane w tym kursie, to używanie go w interakcjach z HTML nie będzie dla Ciebie żadnym problemem, a nauka dowolnego frameworku będzie dużo łatwiejsza i przyjemniejsza

Czego dowiesz się na kursie?

 • dokładnie poznasz obiekt funkcji,
 • wzorce wywołania funkcji,
 • prototypową naturą języka JavaScript,
 • 3 sposoby dziedziczenia:
  • prototypowe,
  • pseudoklasyczne,
  • funkcyjne,
 • najważniejsze wzorce projektowe,
 • tablice oraz ich metody,
 • zapoznasz się z wyrażeniami regularnymi.

Co nie jest wymagane?

 • Nie musisz znać dobrze języka angielskiego. Treść kursu została napisana po polsku, jednak dla zachowania dobrych praktyk nazwy zmiennych w przykładach są w języku angielskim.
 • Nie jest wymagana znajomość zaawansowanych technik programowania. Wszystko czego potrzebujesz, aby zrozumieć ten kurs to podstawy języka JavaScript. Przed przystąpieniem do tego kursu zalecamy zapoznanie się z Język JavaScript. Podstawy

Jak to działa?

Kurs składa się aż z 18 rozdziałów zawierających niezbędną dawkę teorii wraz z przykładami kodu oraz w sumie aż 42 zadania do samodzielnego rozwiązania, które są automatycznie sprawdzane przez nasz system. Każdy kod, który napiszesz możesz wykonać na stronie internetowej, aby dokładniej przekonać się jak działa dany element języka.

FAQ - często zadawane pytania

Czy muszę posiadać jakieś specjalne oprogramowanie?

Nie, nie musisz. Pisanie kodu odbywa się w przeglądarce, nie trzeba nic instalować na swoim komputerze.

Specyfikacja kursu

Poziom: Średnio zaawansowany

42 interaktywnych zadań

8 godzin nauki

Prowadzący

Author

Mateusz Wilczyński

Programista RoR

Author2

Łukasz Pełszyński

Założyciel platformy codequack.com