Programowanie dla dzieci. Scratch

O kursie

Kurs programowania stworzony specjalnie dla dzieci i młodzieży. Uczy on najważniejszych elementów języka Scratch. Podczas tego kursu wspólnie tworzymy na przykład animowaną kartkę urodzinową oraz kilka gier.

Rozpocznij kurs

Wykonałeś 0% kursu (0 z 0 lekcji)

0%

Opis kursu

Kurs programowania stworzony specjalnie dla dzieci i młodzieży. Uczy on najważniejszych elementów języka Scratch. Podczas tego kursu wspólnie tworzymy na przykład animowaną kartkę urodzinową oraz kilka gier.

Korzyści dla dziecka:

Rozwijanie logicznego myślenia

Nauka programowania uczy przede wszystkim rozwiązywania problemów oraz rozwija umiejętność logicznego myślenia. Są to bardzo przydatne umiejętności, które przydają się zarówno w szkole, jak i w późniejszym dorosłym życiu.

Oswojenie się z technologią

W dzisiejszych czasach szeroko rozumiana technologia otacza nas praktycznie z każdej strony. Dzieci bardzo szybko uczą się nowych rzeczy, a dzięki nauce programowania, łatwiej zrozumieć wiele mechanizmów związanych z technologią. W tym kursie staramy się pokazać, że komputera można używać nie tylko do grania, ale również do bardziej twórczych zadań.

Przygotowanie do zawodu przyszłości

Aktualnie programiści są jednymi z najbardziej poszukiwanych i najlepiej opłacanych osób na rynku pracy. Dla niektórych dzieci kurs ten na pewno będzie początkiem przygody i pasji jaką dla wielu osób niewątpliwie jest programowanie.

Nawet jeśli w przyszłości dziecko nie zdecyduje się zostać programistą, to umiejętności nabyte w tym kursie na pewno się przydają. Logiczne myślenie i zdolność do rozwiązywania problemów, to umiejętności przydatne niemal w każdym zawodzie.

Co wyróżnia ten kurs

Kurs ten zawiera materiały wideo przygotowane przez doświadczonych programistów. Dzięki temu, że są to filmy, dziecku dużo łatwiej będzie zrozumieć jak działa dany element oraz co dokładnie zrobić, aby osiągnąć dany efekt.

Co zawiera ten kurs

Kurs ten składa się z 5 lekcji, każda z nich zawiera materiał wideo. W trakcie kursu zostaną zrealizowane następujące zagadnienia:

  1. Poruszanie się postacią po scenie
  2. Animacja bohatera
  3. Animowana kartka urodzinowa odtwarzająca dźwięki
  4. Gra wyścig.
  5. Gra pong, której celem jest odbijanie piłeczki od paletki.

Dla kogo skierowany jest ten kurs

Kurs ten skierowany jest przede wszystkim dla dzieci i młodzieży powyżej 8 roku życia. Wiek ten nie jest jednak kluczową kwestią, niektóre nawet młodsze dzieci, poradzą sobie z tym kursem. Pamiętaj, że jeśli masz wątpliwości, możesz za darmo skorzystać z pierwszych 2 lekcji.

Co ciekawe kurs ten może być również ciekawą przygodą dla dorosłych, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z programowaniem.

FAQ - często zadawane pytania

Czy muszę posiadać jakieś specjalne oprogramowanie?

Nie, nie musisz. Pisanie kodu odbywa się w przeglądarce, nie trzeba nic instalować na swoim komputerze.

Specyfikacja kursu

Poziom: Początkujący

5 lekcji

10 godzin nauki

Prowadzący

Author

Mateusz Wilczyński

Programista Ruby on Rails i JavaScript