Język JavaScript. Absolutne podstawy

O kursie

Darmowy kurs dla osób, które nie miały dotąd kontaktu z programowaniem. Krok po kroku poznasz podstawowe elementy JavaScript!

Rozpocznij kurs

Wykonałeś 0% kursu (0 z 8 lekcji)

0%

Opis kursu

Prawdopodobnie najlepszy kurs programowania dla zupełnie początkujących. Ten interaktywny kurs w prosty i ciekawy sposób nauczy Cię podstaw programowania w JavaScript.

Czego dowiesz się na kursie?

jak wyświetlić informacje na ekranie, jak zapamiętać tekst wpisany przez użytkownika, poznasz zastosowanie zmiennych, tablic, pętli, instrukcji warunkowych funkcji.

Co nie jest wymagane?

Nie jest wymagana żadna wiedza z programowania (czytaj: dla całkowicie zielonych w temacie) Nie musisz znać dobrze języka angielskiego. Cały kurs jest po polsku i dołożymy starań aby zawierał jak najmniej obcych terminów.

Jak to działa ?

Kurs składa się z 9 rozdziałów, które zawierają niezbędną dawkę teorii wraz z przykładami kodu oraz w sumie aż 30 zadań do samodzielnego rozwiązania, które są automatycznie sprawdzane przez nasz system. Każdy kod, który napiszesz możesz wykonać na stronie internetowej, aby dokładniej przekonać się jak działa dany element języka.

Kurs zawiera zadania dotyczące omawianych fragmentów języka JavaScript oraz serię zadań w której stworzysz program do obsługi listy zakupów. Program ten jest rozbudowywany przez Ciebie w miarę poznawania nowych elementów języka, co w doskonały sposób pokazuje jak wykorzystać w praktyce coś czego się w danej chwili uczysz.

FAQ - często zadawane pytania

Czy muszę posiadać jakieś specjalne oprogramowanie?

Nie, nie musisz. Pisanie kodu odbywa się w przeglądarce, nie trzeba nic instalować na swoim komputerze.

Specyfikacja kursu

Poziom: Początkujący

30 interaktywnych zadań

10 godzin nauki

Prowadzący

Face3s

Łukasz Pełszyński

Jestem twórcą platformy Kodologia. Programuję już ponad 20 lat. Pierwsze kroki stawiałem na 8-bitowym komputerze Atari w języku Basic. Znam kilkanaście języków programowania, jednak od 2007 moim głównym językiem jest Ruby.

Przede wszystkim jestem pasjonatem informatyki i praktykiem - programowanie pomaga mi realizować marzenia.

Gdy nie programuję, spędzam czas z rodziną, czytam książki lub gram na pianinie.