salary 1319059 ml

Kilka zalet kursów MOOC, które zniechęcą Cię do wychodzenia z domu

Wyobraź sobie, że jesteś jednym z 160 tysięcy studentów i wszyscy razem jesteście na wykładzie. Niemożliwe, powiadasz? Nie w epoce internetu. Tylu uczestników zgromadził pierwszy kurs MOOC.

MOOC (ang. Massive Online Open Course) to, jak wskazuje nazwa, system masowych otwartych kursów online. Główną ideą MOOC jest powszechny dostęp do wiedzy z dowolnego miejsca na Ziemi, przez dowolną osobę z dostępem do internetu. Ze względu na to, że Ilość uczestników nie jest w żaden sposób ograniczona, udział w poszczególnych kursach biorą tysiące, a czasem nawet setki tysięcy studentów jednocześnie. Z pewnością, żadna uczelnia świata nie byłaby w stanie przeprowadzić zajęć w ramach otwartego uniwersytetu dla tak dużej ilości studentów w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Liczy się to, czego Ty chcesz się nauczyć.

Pewnie doskonale wiesz, że tradycyjne studiowanie wiąże się czasem z koniecznością przyswojenia wiedzy niekoniecznie związanej z naszymi zainteresowaniami w danej dziedzinie lub podanej w mało interesującej formie. Kwestia uczenia się nieprzydatnych rzeczy odpada w przypadku MOOC. Chcesz nauczyć się programowania? Wybierasz odpowiedni kurs, zapisujesz się i uczysz się tylko tego. Żadnego pisma klinowego Majów, żeby tylko nabić odpowiednią ilość punktów do zaliczenia; tutaj Ty podejmujesz decyzję, czego się uczysz.

Mnóstwo materiału.

Praktycznie na każdy temat, o jakim jesteś w stanie pomyśleć, znajdzie się odpowiedni kurs MOOC.

Kształtujesz samodzielność.

Nikt nie podejmie za Ciebie decyzji o nauce; to jest jedna z istotnych cech MOOC - liczy się Twoja chęć do rozwoju i umiejętność decydowania o tym, co jest dla Ciebie istotne. Chcesz nauczyć się czegoś nowego, rozszerzyć perspektywy i poprowadzić swoje życie w nieoczekiwanym, być może bardziej ekscytującym, kierunku? Nie czekaj. Zrób to.

Wiek, miejsce zamieszkania, płeć, wiek - nie ma znaczenia.

MOOC nie segreguje ludzi na grupy i kategorie - wszyscy jesteśmy studentami danego zagadnienia. Nauka za pomocą MOOC znosi granice dostępu do wiedzy w tych miejscach na Ziemi, gdzie Twój wiek, płeć albo stan posiadania determinują, czy możesz mieć dostęp do edukacji, czy nie. Internet, a tym samym MOOC, dotrze tam, gdzie produkty pierwszej nierzadko nie docierają.

Czym MOOC różni się od innych kursów online?

Przede wszystkim umożliwia tysiącom studentów na komunikację, wymianę opinii i wzajemną pomoc. Społeczność studentów współpracuje ze sobą, także nad ulepszeniem udostępnionego materiału.Cztery zalety MOOC, które zniechęcą Cię do wychodzenia z domu