Kurs Junior Frontend Developer

Ścieżki kariery > Kurs Junior Frontend Developer

Czym jest front-end?

Termin front-end to w skrócie wszystko to co dzieje się po stronie klienta – logika aplikacji WWW działająca w przeglądarce (JavaScript), szablony stron (HTML) oraz ich ostylowanie (CSS), czyli tak naprawdę wszystko to, co widzimy w dzisiejszych aplikacjach WWW takich jak Facebook czy Twitter.

Czym zajmuje się front-end developer?

Front-End Development jest jedną z najbardziej pożądanych specjalizacji wśród programistów. Osoba na tym stanowisku jest odpowiedzialna za przygotowanie lub modernizację witryny internetowej od strony wizualnej. Bierze udział w tworzeniu niezbędnego oprogramowania. Przy użyciu dostępnych technologii projektuje znajdujące się na niej elementy graficzne m.in. animacje i slidery oraz aplikacje. Wymagana jest od nich z reguły znajomość języków takich jak HTML, CSS, JavaScript, a także różnych frameworków oraz bibliotek z nimi związanych. Nie wiecie o czym mowa? Spokojnie, wszystko rozjaśni wam przygotowany przez nas kurs Front-End Developera!

Co zawiera ta ścieżka?

Ta ścieżka zawiera kursy, które pozwolą Ci stać się front end developerem. Posegregowaliśmy kursy tak, aby były logicznie ustawione od najbardziej podstawowego do najbardziej zaawansowanego. Zacznij od HTML, potem naucz się CSS. Kolejny krok to Javascript.

W każdym kursie masz dwie darmowe lekcje.

Tworzenie stron internetowych w HTML

Kurs tworzenia stron internetowych przy pomocy HTML. Omawia najważniejsze podstawy tego niezwykle popularnego języka znaczników. Twoja przygoda z tworzeniem stron internetowych rozpoczyna się właśnie od tego kursu. Jest on niezbędną podstawą dla wszystkich przyszłych twórców stron www.

Poziom trudności

Trudność:

Naucz się CSS

Kurs CSS, czyli języka pozwalającego określić wygląd strony internetowej. Omawia najważniejsze podstawy tego bardzo popularnego języka. Jeśli znasz już podstawy HTML, to kurs ten jest kolejnym krokiem na drodze do stworzenia swojej własnej strony internetowej. Jest to niezbędna podstawa dla wszystkich przyszłych twórców stron www.

Poziom trudności

Trudność:

Język JavaScript. Absolutne podstawy

Darmowy kurs dla osób, które nie miały dotąd kontaktu z programowaniem. Krok po kroku poznasz podstawowe elementy JavaScript!

Poziom trudności

Trudność:

Język JavaScript. Podstawy

Podstawowy kurs języka JavaScript, polecany osobom, które chcą zacząć przygodę z frontendem, lub pisać proste gry w przeglądarce.

Poziom trudności

Trudność:

Kurs DOM w JavaScript

W tym kursie poznasz podstawy obiektowego modelu dokumentu DOM (Document Object Model), czyli struktury danych reprezentującej dokument HTML, po której możesz się poruszać za pomocą JavaScript.

Poziom trudności

Trudność:

Podstawy jQuery

Ten interaktywny kurs w prosty i przyjemny sposób nauczy Cię ważnych podstaw biblioteki jQuery. Kurs ten jest dobrym rozpoczęciem przygody z jQuery. Po jego zakończeniu będziesz mógł swobodnie używać tej biblioteki w swoich projektach, dzięki temu Twoje strony staną się bardziej interaktywne i przyjemniejsze w korzystaniu.

Poziom trudności

Trudność:

Responsive Web Design

W tym kursie poznasz podstawowe zagadnienia związane z nowoczesnym Responsive Web Design. Dowiesz się jakie standardy panują obecnie przy tworzeniu stron, które dostosują się do każdego dostępnego urządzenia na świecie, niezależnie od tego czy to będzie telefon, komputer czy nawet duży Smart TV.

Poziom trudności

Trudność:

Podstawy SASS

SASS to narzędzie, które znacząco poszerza możliwości jakie daje CSS. Dzięki SASS możesz łatwiej i szybciej pisać kod CSS, wykorzystując inteligentne zagnieżdzanie, mixiny i zmienne.

Poziom trudności

Trudność:

Zaawansowany kurs JavaScript

Jeśli już znasz podstawy JavaScript, to ten kurs pozwoli Ci poznać bardziej zaawansowane pojęcia. Szczególnie polecany osobom, które korzystają z JavaScript w pracy.

Poziom trudności

Trudność: